Sestdiena, 30. maijs     
english / russian
HOME
SIA "Eiroholdings" vienmēr bijusi atvērta jebkuram godīgam
un atklātam partnerim,
neatkarīgi no tā, ar kādu biznesu kādā reģionā tas nodarbojas.
Mūsu interešu loks aptver visus kontinentus, visos pasaules reģionos
mums ir draugi un
sadarbības partneri.
Jūs esat šeit JAUNUMU LENTA
JAUNUMU LENTA
Latvijas Darba devēju konfederācija tiekas ar Apvienoto Arābu Emirātu vēstnieci Latvijā
Šodien, 12. septembrī, Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) prezidents Vitālijs Gavrilovs, LDDK viceprezidents Vasilijs Meļņiks un LDDK ģenerāldirektore Līga Meņģelsone tikās ar Apvienoto Arābu Emirātu (AAE) vēstnieci Latvijā Halfanu Obaidu Ali Al Madhani (Hanan Khalfan Obaid Ali Al Madhani).Sīkāk...
Bruņotie spēki saņem otro Rīgas kuģu būvētavā tapušo patruļkuģi

Liepājas ostas 81. piestātnē pirmdien notika svinīga ceremonija par godu otrā Jūras spēku flotiles (JSF) Skrundas klases krasta apsardzes patruļkuģa Cēsissaņemšanai no AS Rīgas kuģu būvētava (RKB), vēsta portāls rekurzeme.lv.

Sīkāk...
Latvijas un Krievijas Lietišķās sadarbības padomes sēde

Domes ziņas

09.06.2011 Liepājā norisinās piektā Latvijas un Krievijas Starpvaldību komisijas sēde Šodien, 9. jūnijā Liepājā norisinās Latvijas un Krievijas Lietišķās sadarbības padomes sēde. Sēdes atklāšanā Liepājas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks uzsvēra, ka abu valstu sadarbībai svarīgi ir stiprināt tieši ekonomiskās saites jeb uzņēmēju sadarbību. Sīkāk...

MŪSU GALVENAIS UZDEVUMS IR MŪSU RAŽOŠANAS UZŅĒMUMU EFEKTIVITĀTES UN IENESĪGUMA CELŠANA. "EiroHoldinga" vadība saista savu nākotni ar rūpniecības nozares attīstību Latvijā, saskatot tajā izaugsmes iespējas.

JAUNUMU LENTA

Vasilijs Meļņiks pauž lielāko uzņēmumu un eksportētāju viedokli Ekonomistu apvienības sesijā.

Ekonomisti ar premjeru apspriež valsts ekonomikas stabilizācijas plānu 2009. gada 22. maijā

Stabilizēt situāciju pēc makroekonomiskiem parametriem - pie šāda secinājuma nonāca Ekonomistu apvienība 2010 savā gadskārtējā pavasara sesijā, kur kopā ar Latvijas Republikas Ministru prezidentu Valdi Dombrovski, uzņēmējiem, banku un nodarbinātības ekspertiem tika apspriesti Latvijas attīstības stratēģijas ekonomiskie un sociālie jautājumi ekonomiskās lejupslīdes apstākļos.


Lai īstenotu Latvijas ekonomikas stabilizācijas plānu, valdībai jāveic konkrēti soļi īstermiņa problēmu risināšanai – valsts tēriņi jāsamazina atbilstoši reālam iekšzemes kopprodukta kritumam, taču vienlaikus jāstrādā pie vidēja un ilgtermiņa uzdevumiem.

„Pēkšņs patēriņa krituma šoks, ko pašlaik piedzīvo Latvija, strauji ved valsti uz deflāciju, kas veicina bezdarbu, kredītu slogu, u.c. negācijas – to daļa sabiedrības pašlaik vēl neapzinās. Deflācija, nevis valūtas devalvācija, ir ceļš, kuru izvēlējusies Latvija, taču pastāv iespēja, ka tas tik un tā var novest pie devalvācijas, bet tad jau vēl pamatīgāk novājinātā ekonomiskā situācijā”, uzskata apvienības biedrs Edmunds Krastiņš.

„Izejot cauri inflācijas spirālei un acīmredzot, arī deflācijas spirālei, mums vajadzētu iemācīties, ka valstij ir nepieciešams noteikt tās optimālo ekonomikas pieauguma līmeni, pieņemsim no 4 līdz 6 procentiem pie zemas inflācijas, un nodrošināt to ar visiem monetārās un fiskālās politikas instrumentiem, nevis braukt no viena grāvja otrā”, sesijas vadītājs Ojārs Kehris.

Sesijas laikā ekonomisti premjeram novēlēja turpināt iesāktās strukturālās reformas, veicot reālas izmaiņas sistēmā, kas ļautu sniegt iespējami labākus pakalpojumus un fokusēties uz atbalstu darboties spējīgiem uzņēmumiem. Klātesošie uzņēmēji vērsa uzmanību uz valsts monopoluzņēmumu augstajiem tarifiem, kas ievērojami apgrūtina Latvijas uzņēmumu jau tā zemo konkurētspēju. Vienlaikus steidzami jāsakārto tiesiskās paļāvības jautājumi – aktīviem pēc iespējas ātrāk ir jāatgriežas darbībā.

Banku nozares speciālisti kā izšķiroši svarīgu valsts izaugsmes faktoru minēja ārējo resursu pieejamību, tāpēc ir jāatjauno valsts kredītreitings, lai ārvalstu investoriem veidotos ticība valstī notiekošajiem procesiem. Pašreizējais valsts tēls šādu pārliecību diemžēl nerada.

Apvienības pavasara sesijā tika apspriesta darba tirgus situācija Latvijā un Eiropā. Jaunu migrācijas vilni prognozēja nodarbinātības pētnieks Mihails Hazans: „Cilvēki ir pārvarējuši valodas un citas barjeras, tāpēc ir gatavi migrēt uz līdz šim neapgūtiem darba tirgiem”’. Savukārt Nodarbinātības valsts aģentūras vadītāja Baiba Paševica savā ziņojumā atklāja, ka visbiežāk darbiniekus samazina mazie uzņēmumi, kuros darbinieku skaits nepārsniedz 5 -10 cilvēkus. Pēc ekonomistu domām, tas ir papildu arguments, kādēļ valstij jārada maksimāli labvēlīga situācija, lai stimulētu pašnodarbināto, mājsaimniecību un mazo uzņēmumu veidošanos un sekmīgu darbību.

Darbavietu saglabāšana un veidošana – tas ir valsts svarīgākais īstermiņa uzdevums.

Latvijas lielāko uzņēmumu un eksportētāju viedokli par situāciju valsts ekonomikā sesijā izteica Latvijas Darba devēju konfederācijas viceprezidents Vasilijs Meļņiks, AirBaltic prezidents Bertolds Fliks, savu redzējumu pauda arī Latvijas Krājbankas galvenā analītiķe Olga Ertuganova un SEB bankas valdes loceklis Roberts Biernis. Diskusijās piedalījās apvienības biedri Mārtiņš Bondars, Juris Cebulis, Eižens Cepurnieks, Kārlis Cerbulis, Kaspars Gerhards, Pauls Dzintars Kalniņš, Ojārs Kehris, Aleksandrs Kiršteins, Edmunds Krastiņš, Andris Liepiņš, Pēteris Strautiņš, Inna Šteinbuka un Roberts Zīle.

16 Pils ielā,
Rīga LV-1050 LATVIJA
Tālr.: +371 67046310, 67046320
Fakss: +371 67046315, 67046325
office@eiroholdings.lv
       © EiroHoldings 2003-09
HOME | Par EH | Galvenie darbības veidi | Tops Online | Kontakti | Ātrā meklēšana | Lapas karte
Uzņēmumi | jūras

Eng | Rus